Adventní sborový koncert

Datum: 26/11/2017
Čas: 14:00

Místo konání: Kostel sv. Mikuláše


program
Adeste Fideles
Angels We Have Heard On High
Ave Maria
Bring a Torch, Jeannette, Isabella
Carol of the Bells
Ding Dong Merrily on High
God Rest You Merry, Gentlemen
O Jesulein süß, o Jesulein mild
Ose Shalom
Gesu Bambino
In the Bleak Midwinter
Hark the Herald
Coventry Carol
Shepherds Pipe Carol
Il Est Ne Le Divin Enfant
Joy to the World
Still, Still, Still

The New Hope-Solebury HS Choir byl založen v devadesátých letech sbormistryní Ericou Dettrou. Studenti, kteří se úspěšně zapojí do činnosti tohoto komorního sboru, mají možnost působit také ve sboru koncertním. Nádavkem k již působícímu komornímu sboru byl v roce 2012 založen Madrigalový sbor dirigentem Thomasem Batemanem. Oba tyto sbory jsou nepřetržitě aktivní v místní komunitě.
    Studenti se sbory často cestují, v USA například do Los Angeles, San Franciska a v Evropě navštívili například Mnichov, Paříž, nebo i Londýn.
    Komorní sbor, někdy podpořen Madrigalovým sborem, každoročně vystupuje s Riverside Symphonia, profesionálním orchestrem z Polska pod vedením Maestra Mariusze Smolije. Toto uskupení pak předvádí virtuózní výkony v nespočtu kostelů či koncertních síní doma i v zahraničí.
    Thomas Bateman získal titul bakaláře v oboru duchovní hudba a hra              na varhany na Westminster Choir College v Princetonu. Po hudebních studiích           na Temple University ve Filadelfii se vrátil do Westminsteru ke studiu zpěvu, dirigování chorálu a duchovní hudby. Jako magistr hudebních věd se může představovat          od roku 2016. Letos je to 14 let co vede studenty z New Hope-Solebury
    Sbory také diriguje Steven Ryan. Má také bakalářský titul z Westminster College v hudebních vědách a hře na klavír. Řídí soukromé hudební studio v New Hope a mnoho studentů docházejících na zkoušky sborů dochází i na soukromé hodiny           k panu Ryanovi.

nahrávám mapu....