J. HAYDN – STVOŘENÍ

Datum: 08/05/2016
Čas: 17:00

Místo konání: Kostel U Salvátora


A4 StvoreniJoseph Haydn: Stvoření
oratorium pro sóla, smíšený sbor a orchestr
Holland Concert Choir & Orchestr Atlantis Praha
Dirigent orchestru Atlantis – Vitězslav Podrazil
Věra Likérová – Soprán      Milan Vlček – Tenor      Miloš Horák – Bass      Rob Nederlof – Cembalo
Dirigent: Bernhard Touwen

 

img3VÍTĚZSLAV PODRAZIL absolvoval obor dirigování na Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Václava Neumanna. Během studia pracoval jako asistent dirigenta v opeře Národního divadla v Praze pod vedením šéfa opery Zdeňka Košlera. V letech 1987 – 1990 byl dirigentem plzeňské opery, od r.1991 do r.1992 šéfdirigentem Komorní opery Praha. V té době vedl také Symfonický orchestr plzeňské konzervatoře.

V roce 1993 V. Podrazil založil ORCHESTR ATLANTIS a komorní sdružení ATLANTIS COLLEGIUM , které je tvořeno užším výběrem sólistů a členů tohoto orchestru. S Orchestrem Atlantis a jeho komorní sestavou se zúčastnil mezinárodního festivalu „Starý zákon v umění“(1995), mezinárodního hudebního festivalu „Musica Iudaica“(1996), společných koncertů s Tel-Avivským komorním sborem (1998) aj. V současné době jsou oba tyto soubory tvořeny převážně hudebníky, kteří se systematicky zabývají komorní a sólovou hrou. V r. 2010 byla V. Podrazilovi a Orchestru Atlantis udělena cena Euro Pragensis Ars za interpretaci skladeb soudobých autorů.

Dirigent Bernhard Touwen51_s

Studoval na hudební konzervatoři v Rotterdamu obor klavír. Jako pianista doprovází sbory i sólové zpěváky, věnuje se i sólové hře na klavír. V roce 2000 ukončil B. Touwen i studium dirigování. Jako dirigent má za sebou již provedení i řady rozsáhlejší oratorních děl. Působí jako umělecký ředitel a dirigent několika souborů (Concerto Brabant, Consort Combattimento, Nizozemský komorní sbor). V roce 2013 se zúčastnil dirigentských kurzů s Janáčkovou filharmonií pod vedením Jroma Panuly.

 

 

nahrávám mapu....