LA JOLLA COUNTRY DAY SCHOOL CHOIR (USA) a KÜHNŮV DĚTSKÝ SBOR (ČR)

Datum: 31/03/2016
Čas: 15:00

Místo konání: Farní sbor ČCE


Program
Kühnův dětský sbor, přípravné oddělení DSD
Sbormistr – SVĚTLANA TVRZICKÁ
Klavír – KATEŘINA KOŠŤÁLOVÁ

Jiří Teml – Ta naše písnička česká (výběr)
Michael Jackson – We Are The World
Simon and Garfunkel – Bridge Over Troubled Water

LA JOLLA COUNTRY DAY SCHOOL CHOIR
Sbormistr – CARRIE DIETSCH

For the Beauty of the Earth – John Rutter
Benedictus – Andrea Klouse
Lebenslust – Franz Schubert
Turn the World Around – Larry Farrow
And the Glory of the Lord – G.F. Handel
Can You Hear – Jim Papoulis
Sing to the Lord A Marvelous Song – Eugene Butler
Loch Lomond – Jonathan Quick
O Lux Beatissima – Howard Helvey
He’ll Make A Way – Byron J. Smith

Kühnův dětský sbor (zal. 1932) patří k nejvýznamnějším českým hudebním tělesům. Je také nejstarším a největším dětským sborem v České republice. Jeho vysokou kvalitu, oceňovanou i ve světě, kde vystoupil již na všech pěti kontinentech, dokumentuje i řada vítězství v různých soutěžích. Sbor má v současnosti téměř 900 členů a je tedy i největším sborem u nás. Děti jej navštěvují už od 3 let věku a se sborem tak často doslova vyrůstají a objevují kouzlo zpívání od samých počátků.

The La Jolla Country Day School Tour Choir je dvacetiosmi členný pěvecký soubor reprezentující zpěváky z Madrigal Singers a koncertních souborů. Sbory LJCD účinkují celoročně na místních, národních a mezinárodních pódiích a získávají skvělá hodnocení a ceny, mezi nimi i 1. místo Mixed Choir and Best Overall Choir na festivalu In the Parks v San Franciscu v roce 2015. Sbor se těší na letošní jarní turné po Praze, Vídni, Salzburku a Mnichově.

Carrie Dietsch je vedoucí sboru La Jolla Country Day School, diriguje Concert Choir, Madrigal Singers, Mad Men male a cappella group, a Show Choirs. Pod jejím vedením, každý z těchto souborů soutězili a získali mnoho výborných hodnocení a cen na národní úrovni. Před svým příchodem do La Jolla Country Day School, paní Dietsch působila na Girard High School v Erie v Pennsylvanii jako ředitelka sboru a dramatické výchovy. Paní Dietsch také vyučovala zahraniční studenty anglický jazyk a hudební výchovu v Shengzhou v Číně.

nahrávám mapu....